Podporujeme Linku bezpečí!

Tento článek nebude o informacích ze světa HR a businessu, ale o podpoře a pomoci druhým. Chceme se s vámi podělit o krásnou věc a vyzvat vás, abyste se přidali k nám a dalším firmám a lidem, kteří pomáhají!

Stali jsme se jednou z firem, které podporují Linku bezpečí a jsme na to velice hrdí! Tento článek nevznikl proto, abychom se pochválili za to, že pomáháme, ale proto, abychom prostřednictvím našeho webu šířili dál informace o možnosti podpory takto skvělého a potřebného projektu.

Pojďme si nejdříve říct, co to Linka bezpečí je a komu pomáhá

Linka bezpečí je jediná celostátní krizová linka, která poskytuje pomoc dětem a mladým lidem v náročných životních situacích. Od roku 1994 je dostupná na čísle 116 111, ale také prostřednictvím e-mailu, chatu a poradny na webu. Každý den řeší až 300-400 dětských kontaktů z celé České republiky, přičemž stejný počet z kapacitních důvodů neodbaví. Linka bezpečí je tu 24 hodin denně, celý rok, zdarma a anonymně.

S dětmi na denní bázi řeší psychické potíže, šikanu a kyberšikanu, sebepoškozování, týrání, myšlenky na sebevraždu, ale i třeba „jen“ svěření se. Nepřetržitý směnný provoz zajišťuje cca 80 odborně vyškolených konzultantů v oblasti krizové intervence dle zákona o sociálních službách. Na školách působí edukativně v rámci projektu Linka bezpečí ve vaší třídě, tvoří edukativní videa, podcast „Na tenké Lince“, blog a webovou poradnu. Provozuje také Rodičovskou linku zaměřenou na rodinnou a dětskou problematiku.

Financování Linky bezpečí

Rozšířená domněnka, že financování Linky zcela pokrývá stát, je bohužel mylná. Proto jsme se stali podporovateli a moc by nás potěšilo, kdybyste pečlivě zvážíli právě možnou podporu Linky bezpečí a Rodičovské linky a stali se firmou, která by jim umožnila být dětem, mladým lidem a rodičům z celé ČR a i vašeho okolí neustále nablízku. Samotné vedení organizace je přísně auditováno a nastavené procesy a zacházení s financemi bylo i oceněno získáním prestižní ceny Neziskovka roku.

FMJ je pyšné na svou podporu

FMJ – find my job s.r.o. je pyšné na to, že může pomáhat a že se snaží o to, aby veškerá její činnost byla přínosná jak pro uchazeče a firmy v oblasti nabídky a poptávky práce, ale i dalším lidem a firmám, které pomáhají ostatním a mají smysl.

Jak můžete pomoci

Vaše případná podpora dětské krizové linky je i závazkem, aby svoji práci dělali co nejlépe a pomáhali všem, kteří jejich pomoc denně potřebují. Platbu lze provést přes přiložený QR kód nebo navštívit stránku Klub linky v bezpečí.

Slova na závěr: „Ještě jednou děkujeme všem, kteří se rozhodnou podpořit Linku bezpečí. Vaše podpora je pro nás závazkem, abychom naši práci dělali co nejlépe a pomáhali těm, kteří naši pomoc denně potřebují. Není žádná ostuda se na Linku bezpečí obrátit s jakoukoli žádostí o pomoc. Naši odborníci jsou tu, aby pomohli všem.“